Maiatzaren 1etik 31rarte “Matxin” marrazketa lehiaketaren erakusketa Gurutzetako Zentro Zibikoan, Gurutzeta eta Juan Ramón Jiménez eskoletako umeek eginak.

Maiatzaren 17tik ekainaren 7rarte Margolaritza Eraskusketa Ana Domínguez margolariaren eskutik Gurutzetako Zentro Zibikoan.

Maiatzaren 8tik 31rarte Adei Albaitaritza Klinikak eginiko maskoten argazkilaritza lehiaketaren erakusketa Gurutzetako Zentro Zibikoan.

 

 

 

MAIATZAK 10

21.00        Mercado Negro Blues Band kontzertua (Bombea taberna eta Batzokia)

MAIATZAK 11

9.00 – 17.00             Putxera lehiaketa Remar aldean hurrengoko saltokiak eskainia: Herradura Taberna, Vizcaya Taberna, Parada Taberna, To Play Joko Aretoa, Izarra Taberna,  Marpe Taberna, Gure Leku Taberna, Taska la Fraska, La Tobera Taberna, Lali Okindegia eta Villahoz Dietetika Zentrua.

10.00 – 20.00           Nekazaritza eta Artisautza azoka elizako plazan.

10.00 – 20.00           Azoka txiki solidarioa Ascaan Elkarteak eskainia Barandiaran aldean.

10.00                Extremadurako produktuen dastaketa Netxe Kafetegian

10.30               Frontenis Txapelketaren finala Gurutzetako frontoian.

11.00 – 14.00           Tailerrak Mirenglish akademiaren inguruan.

11.00 – 12.30           Oztopo Mini lasterketa frontoian:

                                   -11.15etatik 11.45etara 5-8 urte bitarteko umeak (Izen-ematea 11.00etan)

                                    -12.00etatik 12.30etara 9 -12 urte bitarteko umeak  (Izen-ematea 11.45etan)

12.00 – 14.00             Aldibereko Xake partidak Esla tabernan.

12.00 – 15.00           Vermuth flamenkoa Akaisen eskutik Sport tabernan.

13.00 – 15.00           Pintxopoteoa hurrengo tabernetan: Herradura Taberna, Vizcaya Taberna, Parada Taberna, To Play Joko Aretoa, Izarra Taberna, Gure Leku Taberna eta La Tobera Taberna.

14.00           Putxeren aurkezpena Remarren.

17.00-18:00             Familiarteko gymkhana Ilazki taldearen eskutik Remarren

18.00 – 20.00           “Paco Jones” antzezlana Luna Nueva antzerki-taldearen eskutik Gurutzetako Zentro Zibikoan.

18.00             Tailerrak Mirenglish akademiaren inguruan.

18.30 – 00.00           “GURUTZEROCK”: kontzertuak Berria tabernaren inguruan. 

19.00 – 22.00           Txitxarrilloa El Cercon.

19.00 – 00.00           Diskoteka higikorra Bizkaia eta Parada tabernen inguruan.

19.00                Poker txapelketa Isla tabernan. Edari bakoitzarekin pintxoa dohainik.

19.30               Parrillada Bombea taberna eta Batzokiaren ingurutik.

19.45              Gure Nahiak eta Amigos abesbatzak Gurutzetako parrokian.

20.00                Duo Distancia eta Iñaki Nadalen kontzertuak Bombea tabernan eta Batzokiaren ingurutik.

21.00              Peri&Grosen kontzertua California tabernan.

21.00              La Chane Showen emanaldia Sport tabernan.

MAIATZAK 12

10.00 – 20.00           Nekazaritza eta artisautza azoka elizako plazan.

12.30- 14.00           Recunchos Das Pontes gaiteroen emanaldia.

10.30                         II. Goitibera Jaitsiera Basatxun.

10.30 -14.00            Xake partida azkarren erakusketa “Xake Gurutzeta” eta “Club de Ajedrez Barakaldo” elkarteen artean Esla tabernan.  

11.00 – 14.00           Tailerrak Mirenglish akademiaren inguruan.

11.00 – 12.00           Yoga 5-12 urte bitarteko umeentzat Biokolmado dendan (8 ume gehienez).

12.00 -13.00            Yoga 5-12 urte bitarteko umeentzat Biokolmado dendan (8 ume gehienez).

12.30                         Udal Musika Banda Gurutzetako plazan.

13.00 – 15.00           Musika-txaranga Remarren hurrengo saltokiak eskainia: Herradura taberna, Vizcaya taberna, Parada taberna, To Play Joko Aretoa, Izarra taberna, Gure Leku taberna, Taska la Fraska, Lali okindegia, Villahoz dietetika zentroa eta La Tobera taberna.

13.30 – 16.00           Kazolatxoak hurrengoko tabernetan: Herradura taberna, Vizcaya taberna, Parada taberna, To Play Joko Aretoa, Izarra taberna, Marpe taberna, Gure Leku taberna eta La Tobera taberna.

14.30                Herri paellada Berria tabernan.

18.00               Tailerrak Mirenglish akademiaren inguruan.

18.00               Igel-txapelketa Sport tabernan.

MAIATZAK 14

19.30                Futsal txapelketaren semifinala Gurutzeta eskola publikoan.

MAIATZAK 16

18.00 – 19.00           Antxo ta Pantxa pailazoen  “Ahaztuen Distira” antzerkia parkinean.

18.00etan                Tailerrak Mirenglish akademiaren inguruan.

19.00 – 20.30           Xaboi ponpak egiteko tailerra haurrentzat parkinean.  

19.00            Txitxi-burruntzia edariarekin  Sport tabernan.

19.30                Futsal txapelketaren finala Gurutzeta eskola publikoan.

19.30 – 20.30            Zumba erakustaldia eta klasea Senti2en eskutik parkinean.

20.30                Herri barabakoa parkinean. Elena harategiak eskainia. Zeliakoentzat egokia.

20.00 – 22.00           Pintxopoteoa Berria tabernan eta Baytur jatetxean.

22.00 – 00.00           Enrockecidosen kontzertua parkinean

00.00 – 01.00           Karaokea txosnan.

MAIATZAK 17

11:30               Matxinen bisita La Paz Eguneko Zentroan.

17.00 – 19.00           Hiri ortuak egiteko tailerra ingurugiro-ohiturak sustatuz (murriztu, birziklatu, berrerabili eta sortu) Biokolmado dendan 5-12 urte bitarteko haurrentzat. Beharrezkoa da mantala eramatea eta izena aldez aurretik ematea elbiokolmado@gmail.com helbidean.

18.00              Umeentzako tailerrak Gurutzetako plazan Ilazki taldearen laguntzarekin. Jaitsierarako apaingarriak egingo dira.

18.30              Sardina-dastaketa Gure Izarra tabernan Izaro arraindegiak 12 kilo sardina dohaintza emana.

19.00                 Jaitsiera Gurutzetako plazatik, Primo Bayok girotuta eta Ilazki taldeak lagunduta.

19.00                Pintxopoteoa La Isla tabernan. Txoripanak “Erronda dohan” opariekin batera etorriko dira.

19.00 – 22.00           Pintxo dastaketa eta musika Rosario tabernan.

19.00                Pintxopoteoa Roman tabernan.

19.00               Parrillada El Cerco aldean hurrengoko tabernak eskainia: Herradura taberna, Parada taberna, Izarra taberna, Marpe taberna, Gure Leku taberna, Taska la Fraska eta La Tobera taberna.    

19.00                Talo dastaketa edariarekin Dos Mundos kafetegian.

20.15               Txupina, pregoia, makilaren entrega eta Matxin marrazketa lehiaketaren sari banaketa. 

Gainera, Gurutzeta eta Juan Ramón Jiménez eskoletako 6. mailako ikasleek euskaraz egindako jaietako abesti berria  aurkeztuko da.

20.00 – 23.00           Txitxi-burruntziak edariarekin Netxe kafetegian.

21.00                Lanpas jaurtiketa kuadrilla txapelketaren partehartzaileentzat.

21.00                Sótano 54ren kontzertua Bombea tabernan eta Batzokian..

21.30 – 23.30           “Cowboy” kontzertua Netxe kafetegian.

22.30 – 1.30             Txitxarrilloa Mikel Rodrigorekin Remar aldean. 

23:00 – 02.00           BAKen emanaldia parkinean.

02.30           DJ Set Barrenol parkinean.

MAIATZAK 18

09:30                        Diana eta txupina plazan.

10.00 – 14.00           Bigarren eskuko azoka txikia parkinean.

10.00 – 14.00           Urkia tabernaren inguruan Boskozaleen eskutik:

                                    – II. Basket txapelketa (2006-2011 bitartetan jaiotakoak).

                                    – Street futbola 3X3 ( 2006- 2012 bitartean jaiotakoak).

10.30                        Yoga familian klasea Senti2 eskutik parkinean. Ekarri arropa erosoa eta esteratxoa. 

11.00 – 14.00           Tailerrak Mirenglish akademiaren inguruan.

11.30 – 12.30           Aerodance klasea Barandiaran aldean Arantxaren eskutik.

10.30 – 19.00           Artisautza azoka Burubikaren eskutik ospitalaren aurrean.

11.00 – 14.00           Jolas puzgarriak eta haurrentzako jarduerak Gurutzeta eskolan. 

11.00 – 12.00          Sukaldaritza tailerra 5-12 urte bitartekoentzat Biokolmado dendan (8 partehartzaile gehienez). Ezinbestekoa da izena ematea         elbiokolmado@gmail.com helbidean.

11.30             Txakur-martxa Susana Txakur Ileapaindegiak antolatuta. Ibilbidea                 ileapaindegian hasi eta parkinean amaituko da.

12.00 – 14.00            La Banda de Cartónen musika emanaldia Remar aldean.

12.30 – 20.00           Haurrentzako igerilekutxoa txalupekin King Cross tabernaren inguruan        (euria eginez gero beste jarduera bat egingo da).

13.00 – 15.00           Pintxopoteoa hurrengo tabernetan: Herradura taberna, Vizcaya taberna,    Parada taberna, To Play Joko Aretoa, Izarra taberna, Gure Leku taberna eta La Tobera taberna.

17.00                          3X3 Txapelketa Mistoa Cruces BHIn.

17.00                          Mus Txapelketaren finala Bermeotarrak Parrillan.

17.00 – 20.00           Jolas puzgarriak  Gurutzeta eskolan. 

17.00 – 19.00           Mandalak egiteko tailerra Biokolmado dendan -12 urte bitartekoentzat (7 partehartzaile gehienez). Beharrezkoa da izena aldez aurretik              ematea elbiokolmado@gmail.com helbidean.

17.00 – 19.00           Haurrentzako pintura tailerra parkinean Coloramaren eskutik.

17.00 – 19.00          Barakaldotar Orfeioa parkinean. Emanaldiaren ostean pase bat emango dute            La Paz eta Remar aldetik.

17.30                Igel Txapelketa La Tobera tabernan.

18.00               Tailerrak Mirenglish akademiaren inguruan.

19.00                Euskal dantzak Errekaortu Dantza Taldearekin plazan.

19.00 – 21.00          Herri Kirolak parkinean.

19.00 – 21.00          Zubi el Ranseroren kontzertua Berria tabernan.

19.00               Barbakoa dastaketa edariarekin La Isla eta Santi tabernetan.

19.00               Barbakoa dastaketa edariarekin Roman tabernan.

19.00 – 00.00           Diskoteka higikorra Vizcaya eta Parada tabernen inguruan.

20.00 – 22.30           Primo Bayoren musika emanaldia La Paz aldean.

20.00 – 22.00           Jorge Cánovasen kontzertua Zubia tabernaren terrazan.

20.00 – 23.00           Txitxi-burruntziak doan edariarekin batera Netxe kafetegian.

21.30               SK Liven kontzertua eta taloa doan edariarekin Dos Mundos kafetegian. 

22.00                Karaokea L a Tobera tabernan.

22.30 – 01.30          Txitxarrilloa Mikel Rodrigorekin El Cercon.

23.00              Mugikor baten zozketa (edariarekin batera tiketa) Sport tabernan.

23.30 – 04.00           REMIX orkestraren musika emanaldia parkinean.

01.00               Mugikor baten zozketa (edariarekin batera tiketa) Sport tabernan.

04.00  Musika txosnan.

MAIATZAK 19

10.00                         Txupinazoa parkinean.

10.00 – 20.00           Azoka txiki solidarioa parkinean Ascaan Elkartearen eskutik.

10.00                         Haur eta nerabeentzako dantzaldirako eta topaketa gastronomikoetarako                izen-emateak txosnan.

10:30                        Udal  Txistu Musika Banda auzotik. 

10.30 – 15.00           Artisautza azoka Burubikaren eskutik eta bigarren eskuko liburuen salmenta Eguzki taldeak eskainita ospitalaren aurrean.

11.00 – 14.00           Tailerrak Mirenglish akademiaren inguruan.

12.00 – 14.00           La Banda de Cartónen musika emanaldia Remar aldean. 

12.00 – 14.00           Haur eta nerabeentzako dantzaldi erakusketa  (sariak zozketatuko dira)      Senti2en laguntzarekin. 

12.00 – 15.00           Iberiar urdaiazpikoaren laban bidezko mozketa Zubia tabernan.

13.30 – 16.00           Kazolatxoak hurrengoko tabernetan: Herradura taberna, Vizcaya taberna, Parada taberna, To Play Joko Aretoa, Izarra taberna, Gure Leku taberna eta La Tobera taberna.

14.30                        Topaketa gastronomikoen sarien zozketa.

14.30                         Talo dastaketa edariarekin Dos Mundos kafetegian.

15.30                         Apar festa txikientzat parkinean, eguraldia lagun.

17.00 – 18.30           Txapelketa ezberdinen sari-banaketak parkinean.

18.00                         Tailerrak Mirenglish akademiaren inguruan.

18.30 – 20.30          Diskofesta haurrentzat parkinean BAKen eskutik.

20.00                        Txokolate dastaketa parkinean.

20.30                        Jai amaierako txupinazoa.