Ostirala 18 – TXUPIN EGUNA

18:30     Txokolatada Murillo kaleko dendari eta tabernarien eskutik ( Haizea, Ateak eta La Caña).

18:30     Auzotik jeitsiera.

19:30     Barakaldoko Udal Musika Bandaren kontzertua Clara Campoamor Zentro Zibikoan.

19:30     Jaietako makilaren eskualdatzea (Beurko Bagatzako Jai Batzordea).

19:45     Pregoia San Bizenteko Plazan (Elizalde Eskaut Taldea).

20:00     Ikurrinari omenaldia.

20:15     Parrilada (Bodeguilla Quintin, La Caña eta Dolce Vita).

21:00     Kaletan barrena ibiliko da Schola Cantorum Korala.

21:00    La petaka de Adrian kontzertua ( Ideal taberna).

21:00     Txosnen irekiera.

22:00     Folk Session Atari Tabernan (Laguntasuna).

23:30     Zoroen Kluba txosnagunean.

0:30       Playbacka Txosnagunean.

1:30       Zoroen Kluba

Larunbata 19 – GAZTE EGUNA

10:00     Pala txapelketa Eguzkiagirre frontoian. Euria bada, 26ra pasatuko da.

10:00    Truke eta bigarren eskuko azoka San Bizente Enparantzan (Eguzki).

11:00     Otsoen ipuinak 4-6 urteko umeentzako ipuin kontalaria (Ex Libris Liburu-dendan).

12:00     Llanoko Kartoi banda.

11:30     Umeentzako eta helduentzako IV Gynkana auzoko dendetan.

12:00     Zezen puzgarrien kalejira San Bizente plaza.

12:30     IV BERTSO TRUK San Bizente plazatik. Bertso Paseoa eguerdian zehar eta gazte eguneko bazkaria ostean eskualdeen arteko desafioa. Bortzirietako bertso eskola (Bortsiriak), Lilibertso (Busturialdea) eta Far Westeko bertsolariak (Enkarterri/Ezkerraldea).

13:00     Hirugiarra, saiheski, otarrainxka eta odoloste dastaketa (Union Sport, Plaza, Zalbi eta Atari).

13:00     Gazte karrito paseoa.

14:30     Gazte bazkaria (Makala II Gaztetxean).

16:00     Bertso truk ekimena bazkalostean (Makal II Gaztetxean).

18:00     Bieskas akustikoa (Makala II Gaztetxea)

18:00     Umeentzako jolasak San Bizente Plazan (Elizalde Eskaut Taldea).

18:00     Antxo ta Pantxaren Ahaztuen distira Umeentzako antzerkia San Bizente plazan. Euria egiten badu, Alkartu ikastolara lekuz aldatuko da.

20:00     Sorpresa Musikatua auzotik.

20:00     Euskal Erromeria tradizionala El Pasaje tabernan (Laguntasuna dantza taldea) .

20:00     Meibi y los Vietnamitas blancos kontzertua (El Caserio eta Azimut tabernak).

21:30     Kaotik Lovers kontzertua (La TasK taberna).

23:00     Siroka / McConak Kontzertuak Txosnagunean.

0:00       Danborrada auzoan zehar.

Ekarri zure danborra, entzun gaitzatela udaletxetik, jaiak dagoeneko pil-pilean daude zalantza izpirik gabe!!!

Igandea 20 – PUTXERA EGUNA

9:30       Putxera-lehiaketa

11:30     Umeentzako jolasak San Bizente Plazan (Elizalde EskautTaldea).

12:00     Laguntasunako txistularien eta Lutxanako dultzaineroen Kalejira

12:30     KORRIKAren aldeko poteo musikatua Gran Parada tabernatik abiatuta.

13:00     Dantzari Txikien Ekitaldia San Bizente plazan (Amaia, Erreka-Ortu, Ibarrakaldu, Laguntasuna).

14:00     KORRIKAren aldeko argazki erraldoia Txosnagunean.

14:30     Putxeren aurkezpena Txosnagunean.

15:00     Herri Bazkaria Txosnagunean.

16:30     Tute Txapelketa (La Bodeguilla Quintin).

18:00     La Klandestina Orkestra txitxarriloa txosnagunean.

18:00     Txorizo banaketa

19:00     Suzko Zezena San Bizente Plazan.

Astelehena 21

18:00      Quesos Ugala Esnekien elaborazio tailerra eta dastaketa Clara Campoamor Zentro Zibikoko kafetegian. Gonbidapenak zentro Zibikoan jasoko dira, bina gonbidapen pertsona bakoitzeko.

19:00     HTSaren aurreko alternatibak  hitzaldia Clara Campoamor Zenro Zibikoan(Barakaldo Naturala).

19:00     Partxis Txapelketa Atari tabernan.

19:00     Hala Dziporen Fanfarrea auzoan zehar.

Asteartea 22 – SAN BIZENTE EGUNA

12:00     Txiki-txoko  eta puzgarriak Union Sport Plazan. Euria egiten badu, Alkartu ikastolara lekuz aldatuko da.

12:00     Enpatia tailerra Union Sport plazan. Euria egiten badu, Alkartu ikastolara lekuz aldatuko da.( Bordillo Aplastao)

12:00     Herri kirolak umeentzat San Bizente Plazan Euria bada,  Mukusuluba ikastetxera lekuz aldatuko da.

12:00     Ohorezko txupina

13:00     Ohorezko txistulariak

13:00     Txorizada eta txotx (Azimut eta El Caserio).

18:00     Gazte-txoko Makala II Gaztetxean.

18:00     Txorizada eta txotx (Azimut eta El Caserio).

18:00     Pintxo txapelketa auzoko tabernetan: Dastaleku, Dolce Vita, Gallery, Gran Parada, Ideal, Kantxa, Oh la la, Palacios.

19:00     Mus azkarra txapelketa Azimut tabernan.

19:00     Sara Majarenasen Maritxipi eta amatxo liburuaren aurkezpena Kikarartean espazio kreaKtiboan, Martxoak 8 enparantzan.

Asteazkena 23

18:30     Eskulanak Clara Campoamor Zentro Zibikoan(Guraso-lagunak). Izena emateko: barakaldo_berba@aek.eus eta 678 626 567

19:00     Ongi Etorri Errefuxiatuak hitzaldia Clara Campoamor Zentro zibikoan.

19:00     Okupazioa Barakaldon dokumentala Makala II Gaztetxean

19:30     Hala Dziporen Abesbatza auzoan zehar.

20:00     Garagardo dastaketa Atari tabernan.

Osteguna 24 – PINTXO-PASEO EGUNA

18:30    Auzoko emakumeok* saretzen tailerra, Kikarartean espazio kreaKtiboan.

19:00     Errontegiko jaiak dokumentala eta Barakaldoko Auzo Jai batzordeen mahai-ingurua Clara Campoamor Zentro Zibikoan.

19:30     Pintxo dastaketa martxoak 8 enparantzan (Berbalagun eta Sasiburu).

20:00     Paseo Feminista.

20:30     Empty Barrels kontzertua Garagardotegian.

Ostirala 25 – MOZORRO EGUNA

18:30     Altsasuko gurasoak hitzaldia Clara Campoamor Zentro Zibikoan.

20:00     KANTUJIRA (Laguntasuna Dantza Taldea).

20:00     Presoen aldeko azken ostirala San Bizente Plazan. 

20:15     Schola Cantorum lau koruen kontzertua San Bizente Elizan.

20:30     Zaratak 18 Elektro-txaranga auzoan zehar.

21:00     Rally-paseoa Jai Batzordeko txosnatik hasita.

21:30     Bertso Afaria Onintza Enbeita eta Aitor Sarriegi (sarrerakAEKn salgai) Garagardotegian.

22:00     Tresonrock kontzertua (Larrau taberna).

23:00     Putakaska / KalekoUrdangak / TheGuiltyBrigade Kontzertuak txosnagunean.

Larunbata 26 – ARTISAU ETA MERKATARI EGUNA

10:30     Haurrentzako “Masterchef” Atari tabernan.

11:00     Barakaldoko Burubika artisauen III topaketa San Bizenteko Parkean.

11:30     San Bizenteko dendarien pagotxa merkatua Elizako arkupean.

11:30     TIRAGOMAS Lehiaketa Union Sport Plazan.

12:00     Llanoko Kartoi banda auzoko kaletan zehar.

12:00     Bola-joko Txapelketa San Bizenteko bolatokian.

12:00     Txotxongiloak Aitzolekin San Bizente plazan.

12:00     Toke txapelketa Union Sport tabernan.

12:00     WILD DANCE PROJECT Dantza erakustaldia San Bizente enparantzan.

13:00     Dantza Plaza San Bizente Parkean (Hala Dzipo).

13:00    Umeentzako jolasak San Bizente Plazan (Elizalde EskautTaldea).

13:30     Harrizulatzaileak txosnagunean.

18:30     Dantza eta musika emanaldia San Bizente Plazan (laguntasuna). 

19:00     Zumba Union Sport plazan (El Caserio eta Azimut).

21:30     Punck-rock kontzertua Garagardotegian.

23:00     Ilargi Beltza erromeria txosnagunean.

Igandea 27 – AZOKA EGUNA

10:00     Nekazaritza azoka San Bizenteko parkean.

10:00     Patata Tortila eta Patatak errioxar erara txapelketa.

11:00     Udal Txistulariak auzoan zehar.

12:00     VIII Txorizo banaketa (Berri-Otxoak)

12:30     Elizateko Aurreskua (Laguntasuna).

13:00     Laguntasuna Fanfarrea gaztea eta erraldoiak auzoan zehar.

13:00     Aizkolariak txosnagunean.

14:00     Euskal Herriko Nekazal produktuz betetako otarraren zozketa azokan.

14:00     Tortilen aurkezpena.

14:30     Patatak saltsan errioxar erara aurkezpena.

14:45     Sari banaketa txosnagunean.

15:00     Herri bazkaria San Bizenteko parkean.

17:30     Mus txapelketa Azimut tabernan.

18:00     On Disko Festa San Bizente Plazan.

19:00     Suzko zezena

20:00     Bukaera traka eta jaiei agurra.

Hurrengo urtean gehiago eta ponpoxoago!!!

Astelehena 28

Egun osoan zehar prezio bereziak barraketan.